Where to travel for holidays in 2018?

W obecnych czasach planowanie wakacji jest naprawdę wygodne, ponieważ wycieczki nie są drogie, mamy wiele opcji do wyboru. Z drugiej strony, z powodu tak dużej liczby alternatyw, czasami mamy trudność z wyborem jednego, idealnego miejsca docelowego. Jeśli planujesz swoją przyszłą podróż, niektóre z poniższych sugestii mogą Cię zainteresować.

Skandynawia

Być może typowe wakacje dla większości z nas odbywają się na plaży, jednak jest wielu turystów, którzy wolą zwiedzanie niż leżenie na plaży. Kraje skandynawskie, na przykład Islandia, Finlandia czy Norwegia, są idealne w lipcu i sierpniu. Pogoda jest jeszcze lepsza niż w Polsce na wiosnę, jest tylko kilka dni deszczowych i dużo słońca. Zwłaszcza Islandia jest nieco egzotyczna na północy. Ten mały kraj słynie z bardzo uroczej architektury w Reykjaviku i wielu cudów natury. W Norwegii możesz odkryć piękne, historyczne Oslo i wybrać się na wycieczkę po fiordach.

Hiszpania

Jednym z najbardziej popularnych miast w tym kraju jest Barcelona, ​​jednak również południowa część kraju, region Andaluzji, jest bardzo wspaniała, a także znacznie gorętsza. Możesz podróżować do Malagi lub Sewilli, dwie niesamowite, średniowiecznych miast, z dużą ilością zabytków z czasów muzułmańskiej dominacji . Ale Hiszpania nie leży także na kontynencie, możesz też wybrać się na wycieczkę na Wyspy Kanaryjskie. Położone są blisko północnego wybrzeża Afryki, dlatego idealna pogoda jest tam dostępna prawie przez cały rok. Najpopularniejsze to Teneryfa i Gran Canarias, wyspy pełne dzikiej przyrody i niesamowitej kolonialnej architektury.

Grecja

Innym krajem, który możemy odwiedzić po stronie kontynentalnej lub wyspy, jest Grecja. Prawie każda część tej ziemi jest wypełniona starożytnymi zabytkami, więc wakacje w niej na pewno nie będą nudne. Jeśli lubisz przebywać w dużym mieście, możesz odwiedzić Ateny, położone nad brzegiem morza. Znajdziesz tam Partenon, jeden z najlepszych, starożytnych artefaktów. Jeśli wolisz spędzać proste, przytulne wakacje, wybierz jedną z wielu wysp. Kreta, Korfu, a może Rodos? każdy jest teraz bardzo popularny, również dzięki polskim podróżnikom. Ale nie zapomnij o Lesbos, położonym blisko brzegu tureckiego.

Niezależnie od tego, które miejsce wybierzesz na wakacje, pamiętaj o bardzo dobrej organizacji całej podróży. Oczywiście podróż z biura podróży jest znacznie wygodniejsza, jednak może być nawet dwa razy droższa. Na szczęście dzięki internetowi rezerwacja hotelu i lotu nie jest niczym wielkim.

February 11th, 2018 by